Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

6 būdai alkoholį pakeisti smagia pramoga

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva patenka į labiausiai alkoholio suvartojimą sumažinusių šalių penketuką. Vos per penkerius metus alkoholinių gėrimų suvartojimas mūsų šalies regionuose sumažėjo net 17 proc. Manoma, jog tai lėmė griežtesnė alkoholio kontrolės politika, gyventojų sąmoningumo didėjimas, jaunimo švietimas ir prevencinė veikla.

Pokyčiai visuomenėje skatina ir pokyčius renginių organizavimo sferoje. Ne tik vieši renginiai, bet ir asmeninės šventės vis dažniau apsieina be alkoholinių gėrimų. Vis dėlto, renginių organizatoriams kartais dar tenka įrodinėti, kodėl viename ar kitame renginyje alkoholio galima būtų atsisakyti.

Štai kelios priežastys, kodėl renginiai be alkoholio yra pranašesni:

 • "Blaivius" renginius organizuojant daug mažesnė tikimybė, kad renginys pasisuks netinkama kryptimi arba teks raminti įsiaudrinusius svečius.
 • Renginiai be alkoholio yra kur kas naudingesni sveikatai ir sumažina traumų riziką.
 • Alkoholio nevartojantys svečiai nesijus užmiršti.
 • Svečiams neteks sukti galvos, kiek alkoholio jie jau suvartojo. Jie galės tiesiog pasinerti į linksmybes be jokių rūpesčių.

Kad renginys be alkoholio būtų sėkmingas

Sužavėti savo svečius galima ir blaiviais vakarėliais. Taigi, kokias veiklas pasiūlyti, kad renginio dalyviai "apgirstų" ne nuo alkoholio, o nuo pramogų ir juoko?

Rinkitės vietą be sąsajų su alkoholiu. "Barrington Events" renginių organizatorė Eglė Hokušaitė rekomenduoja savo renginiui rinktis tokią vietą, kurios žmonės paprastai nesieja su alkoholiu. Tuomet kils mažiau pagundų švęsti neblaiviai.

Pasirinkta vieta turėtų akcentuoti smagią patirtį, o ne gėrimus. Rezervuokite vietą boulingui, išsinuomokite ledo areną, teniso kortus ar smėlio tinklinį. Su svečiais leiskitės į išvyką laivu arba susitikite atrakcionų parke, kur galėsite važinėtis linksmaisiais kalneliais tol, kol galva apsisuks. Pasikvieskite renginio dalyvius į pikniką gamtoje arba jaukią arbatinę - pasirinkimų yra begalė.

Vakarėlio tema - atmosferai sukurti. Apie renginio temą pagalvokite dar prieš rinkdamiesi jam vietą. Stenkitės sukurti tokią šventės aplinką, kurioje svečiai nepasigestų alaus, vyno ar alkoholinių kokteilių. Štai kelios paprastos idėjos:

 • Suorganizuokite "arbatėlę" gamtoje su vieno kąsnio sumuštinukais, įspūdingais desertais ir įdomių arbatos rūšių pasirinkimu. Turėsite prašmatnų ir jaukų renginį be alkoholio.
 • Surenkite barbekiu vakarėlį, kuriame daugiausiai dėmesio būtų skirta maistui. Kiekvienam svečiui patiekite paruoštą padėklą su nuo kaulo krentančia ir kvapniai išmarinuota mėsyte.
 • Nusikelkite į populiaraus filmo ar serialo pasaulį su atitinkamu aprangos kodu. Pavyzdžiui, tai gali būti Džeimso Bondo filmai, "Haris Poteris" ar "Simpsonai".

Naujausia tendencija - sausas baras. Pasiūlykite svečiams nealkoholinių kokteilių arba kitokių gėrimų. Kokteiliai neturi apsiriboti tik nealkoholinėmis versijomis iš įprasto meniu - kūrybiškai pateikti gėrimai gali sukurti stiprų vizualinį įspūdį net ir be alkoholio, o skirtingų skonių jūra įstrigs ilgam atmintyje.

E. Hokušaitė akcentuoja, jog gėrimų pasirinkimą diktuoja ir renginio vieta. Pavyzdžiui, jeigu jūsų šventė vyksta kavinukėje, nustebinkite svečius gardžia kava, dekoruota piešiniais iš putos, arba gurmanišku karštu šokoladu - pienišku, karameliniu, baltuoju... O galbūt organizuojate vakarėlį Hario Poterio tema? Tuomet jo dalyvius pavaišinkite garsiuoju pasukų punšu ir saldžiomis moliūgų sultimis. Mūsų baro virtuozai sugebės Jus nustebinti.

Maistą patiekite estetiškai. Ne tik gėrimai, bet ir maistas gali tapti jūsų vakarėlio žvaigžde. Pavyzdžiui, nealkoholinius kokteilius galima patiekti su šviežių vaisių ir uogų iešmeliais. Jeigu taurės kraštelius dar papuoškite druska ar cukrumi, sukursite tikro baro įvaizdį.

Maistas taip pat gali padėti užimti renginio dalyvius. Štai kelios idėjos, kurias siūlome panaudoti savo šventėje:

 • Pasiūlykite svečiams stalą su sūrio ar šokolado fondiu.
 • Paruoškite desertų barą, kuriame smaližiai galėtų susidėlioti sau patinkančių skanėstų. Tai gali būti spurgos, zefyriukai, ledai ar putėsiai. Nepamirškite pabarstukų!
 • Iš vaisių, uogų ir sūrio sudėliokite gyvūnų ar daiktų formas. Pavyzdžiui, vaikų šventėje labai tiks meškiukai ar pelėdžiukai. Vasaros renginiui galima išdėlioti ryškią gėlę ar saulutę. Tai paskatins svečius vis sugrįžti prie stalo užkandžiauti, o kartu - ir bendrauti.
 • Leiskite svečiams pasigaminti užkandžių patiems. Patiekite tortilijų blynelių, o šalia jų - įvairių garnyrų. Svečiai ne tik turės ką veikti, bet ir galės patys pasirinkti mėgstamus įdarus.

Šokiai be alkoholio. Kaip išjudinti renginio dalyvius šokiams, kai ant stalo nėra alkoholio? Suorganizuokite grupinių šokių pamoką arba pasikvieskite šokių instruktorių - tik nepamirškite įvertinti, kokia yra jūsų renginio publika ir tema. Pavyzdžiui, jaunimą nuo kėdžių pakels hiphopo šokių pamoka, o poroms greičiausiai labiau patiks improvizuotas tango šokis. Tokiu būdu svečiai ne tik pasilinksmins, bet ir sugrįš namo išmokę naujų įgūdžių, kuriuos galės pademonstruoti kituose renginiuose - ir linksma, ir praktiška.

Žaidimai, žaidimai, žaidimai. Kuo dar užimti svečius, kad jiems nesinorėtų ieškoti alkoholinių gėrimų? Žinoma, žaidimais. "Barrington Events" renginių organizatorė siūlo suplanuoti stalo žaidimų sesiją arba protmūšį, kurio klausimai atspindėtų jūsų renginio vietą ir temą. Toks protmūšis gali tęstis ir viso renginio metu, vedėjui kartas nuo karto susirinkusiems svečiams vis užduodant skirtingus klausimus. Žinoma, nepalikite nugalėtojų be prizo!

Iš tiesų, jeigu nusprendėte savo šventėje atsisakyti alkoholio, jį pakeičiančių veiklų yra apstu - tereikia šiek tiek įjungti fantaziją! Na, o jeigu vaizduotės visgi pritrūktų, Jums visuomet padės "Barrington Events" komanda, kuri pasiūlys begalę pramogų ir mažiems, ir dideliems renginio dalyviams.

Vasaros renginių pasiūlymai

Unikalios ir smagios renginių idėjos, kurios patiks Jūsų kolektyvui!

Sužinoti daugiau
×
×