Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Nuo vaikų gimtadienių, iki įmonės apdovanojimų – kaip išsirinkti tinkamą renginių vedėją?

Organizuojant bet kokią šventę, nuo šeimos susibūrimo iki masinio renginio miesto centre, be galo svarbu rasti tinkamą žmogų, kuris ne tik suvaldys auditoriją, neleis jai nuobodžiauti, bet ir sukurs šiltą, jaukią atmosferą, kuri paliks tik geriausius prisiminimus. Patyrę renginių organizatoriai žino, jog išsirinkti tinkamą vedėją nėra lengva, tačiau vadovaujantis keliomis taisyklėmis, galima išmokti nesuklysti.

Pirmiausiai, renginio vedėjas priklauso nuo renginio tipo:

Vestuvėse šis žmogus atsakingas už svečių užėmimą, pačios šventės eigos koordinavimą, žaidimus, muziką, šokius ar net torto pjaustymą, mat šios šventės metu visi susirinkę viską darys tokia eiga, kaip vestuvių vedėjas ją sukoordinuos.

Įmonių renginiuose reikia jau kitokio tipo vedėjo. Jis turi jausti ribą, kada renginio dalyviai yra solidūs, oficialūs, o kuomet jau atsipalaiduoja ir yra pasiruošę šiek tiek pasilinksminti. Jeigu renginys yra oficialus, vedėjas turi išlaikyti solidarumą, raiškiai pristatyti pranešėjus, atlikėjus, tačiau tuo pačiu vedėjas turi mokėti ir sudominti publiką, jog ši nenuobodžiautų. Galbūt koks įdomus faktas apie įmonę ar vidinis darbuotojų juokelis padės lengviau vedėjui pelnyti auditorijos palankumą?

Asmeninės šventės, kaip gimtadieniai, jubiliejai ar krikštynos, taip pat priskiriami atskirai kategorijai. Kadangi šie renginiai būna privatūs, svarbu, kad šeima jaustųsi jaukiai, būdama kartu su renginio vedėju. Geriausia rinktis jau pažįstamą vedėją, tačiau jeigu tokio pasirinkimo nėra, verta jį ar ją pasikviesti puodeliui kavos ir praleisti popietę kartu, šnekant ne tik apie renginį, bet ir apie orą, laisvalaikį ar net asmeninius rūpesčius. Taip renginio vedėjas galės susidaryti teisingą šeimos paveikslą, žinos, kokių temų nevalia minėti, jog netikėtai nesubjurtų visos šventės nuotaika. O be to, organizuojant vaikų gimtadienį, be galo svarbu, jog vedėjas mokėtų bendrauti su mažaisiais renginio dalyviais, turėtų lakią fantaziją, aktorinių sugebėjimų bei mokėtų improvizuoti ar net nuraminti, jeigu netikėtai aplankys liūdesio debesėlis.

Viešieji renginiai, vykstantys miesto aikštėse, prekybos centruose ar kitose masinėse susibūrimo vietose, taip pat nelengvas iššūkis jų vedėjams. Toks žmogus turi mokėti ne tik informuoti ir edukuoti publiką, bet ir ją palinksminti, įkvėpti ir net pritraukti, jog tie, kurie neplanuotai užsuko į renginį, jame ir pasiliktų.

Na ir ko gero paskutinė renginių kategorija - specializuotos šventės, tokios kaip Kalėdos, Velykos, Naujieji metai. Čia jau renginio vedėjas privalo būti patyręs aktorius: mokėti įsijausti į Kalėdų senelio, Snieguolės, nykštuko, elfo, Velykų bobutės, kiškio ar kitokius personažus, niekada neateiti tuščiomis be dovanų, mokėti bendrauti su vaikais, kartu šokti, dainuoti, žaisti žaidimus. Taip pat, prisitaikyti ir prie auditorijos amžiaus: vienoks Kalėdų senelis turėtų ateiti į vaikų darželį, ir visai kitoks į mokyklą ar įmonę.

Dar išskirtume ir papildomą kategoriją išleistuvių šventėms. Šioje srityje renginių vedėjas privalo rasti bendrą kalbą su auditorija: jeigu švenčiamos darželio išleistuvės, vedėjas turi mokėti bendrauti su mažaisiais, jeigu švenčiamos ketvirtos klasės išleistuvės - žinoti, kuo domisi tokio amžiaus vaikai: jam neturi būti naujiena TikTok šokiai, nuotraukos su filtrais ar naujausi kompiuteriniai žaidimai. Na ir žinoma, mokyklos ar universiteto baigimo šventė - tai vienas reikšmingiausių įvykių žmogaus gyvenime, kuomet norisi paskutinį kartą pabūti su bendraklasiais, prisiminti visus čia praleistus metus, juoką, ašaras, mylimus ir nelabai mokytojus ar net pirmąją meilę. Dažnai moksleiviai nori populiarių, televizijos ekranuose matomų vedėjų, tačiau jie turi atitinkamą savo kainą ir užimtumą, o šventę nepamirštama gali paversti ir gal ne taip žinomas, bet patirties turintis šios srities profesionalas.

Tačiau, kad ir kokia šventės tematika bebūtų, renginių vedėjų pasirinkimas - platus. Renginius organizuojančios kompanijos pirmiausia pataria rinktis jau pažįstamą, patikrintą ir patikimą vedėją. Tačiau, o ką daryti, jeigu tai pirmasis jūsų renginys? Susisiekite su keliais vedėjais, palyginkite jų pasiūlymus, bendravimą, įvertinkite atsiliepimus ir patirtį. Būtinai susitikite su vedėju gyvai, pabendraukite ne tik apie šventės programą, bet ir apie gyvenimą, jog suprastumėte, ar randate bendrą kalbą su šiuo žmogumi. Renginio vedėjas, bent jau renginio dienai, turėtų tapti jūsų draugu, jog galėtumėte šventės metu pilnai atsipalaiduoti ir pasitikėti, kad renginio vedėjas išpildys visus jūsų lūkesčius.

Vasaros renginių pasiūlymai

Unikalios ir smagios renginių idėjos, kurios patiks Jūsų kolektyvui!

Sužinoti daugiau
×
×