Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Socialinės situacijos lemia pokyčius renginiuose

Keičiantis socialinei situacijai, keičiasi požiūris ir į organizuojamus renginius. Renginių srityje visada daug nenumatytų situacijų, į kurias reikia reaguoti greitai. "Barrington Events" renginių organizatorė Sandra Banelytė pateikia pavyzdžius, kaip įmonės reaguoja ir adaptuoja savo veiklas kilniems tikslams.

Renginiai orientuoti į aktualijas

"Šiuo laikotarpiu karas Ukrainoje lemia renginių prisitaikymą prie esamos situacijos. Atsirado palaikymo koncertai, diskusijos, paramos rinkimo akcijos, seminarai streso valdymo tema, - pastebi renginių organizatorė. - Klaipėdos šviesų festivalis, kuris buvo dedikuotas miesto gimtadieniui, paskutinę minutę pasipildė Ukrainos vėliavos spalvų instaliacijomis ir tapo nenumatytu paramos renginiu. Kaunas 2022 atšaukė Laimės dienos renginius ir visas jėgas skyrė kitoms iniciatyvoms, kurios telkia pagalbą ir paramą nukentėjusiesiems nuo karo."

Pavasarį bei vasarą gatvėse pagausėjus tokioms priemonėms kaip paspirtukai ir daugėjant nelaimių važinėjant jais, renginių organizatoriai įtraukia ir atitinkamas veiklas visuomenės ugdymui šia tema. "Drauge su VĮ "Lietuvos automobilių kelių direkcija" organizuojame kasmetines saugaus eismo akcijas, kuriose primenamos saugaus eismo taisyklės, taip pat dalyvauja ir savo indėlį į visų gerovę primena Lietuvos specialiųjų tarnybų atstovai. Renginiuose pastaruoju metu įtraukiamos saugaus važiavimo paspirtukų zonos, diskusijos ir kita svarbi informacija apie šią problemą visuomenėje", - teigia renginių organizatorė Sandra Banelytė.

Prieš kelis metus atsivėrusi daugyklų problema sukrėtė ir į kovą su netinkamomis sąlygomis laikomais gyvūnų daugintojais kilo ne tik gyvūnų globos organizacijų atstovai, bet ir visuomenė. "Galime prisiminti, kaip aktyvūs piliečiai būrėsi į grupes, kurios budėjo prie vietų, kuriose galimai netinkamomis sąlygomis laikyti gyvūnai. Greta koncertų, parodų, pristatymų atsirado ir paramos rinkimas išgelbėtų gyvūnų gerbūviui užtikrinti", - pasisako Sandra Banelytė.

Šventės paremtos vertybėmis

Labai svarbu renginiuose atsižvelgti į įmonės formuojamas darbuotojų vertybes. Tradicijos įmonėje formuoja teigiamą mikroklimatą, geresnę darbuotojų savijautą, tarpusavio pasitikėjimą ir supratimą, tai veda į geresnius rezultatus - individualius ir įmonės. "Gerasis pavyzdys yra ,,Pyragų diena", kai geros valios žmonės kepa pyragus ir jo gabalėlius už sutartą kainą parduoda bendradarbiams bei kolegoms, o surinktas lėšas paaukoja sergančių vaikų paramos projektui "Išsipildymo akcija", - teigia Sandra Banelytė. - Kitas pavyzdys yra akcija "Darom", kuri sujungia darbo kolektyvus siekiui kovoti su atliekų problema."

"Užklasinė" veikla teigiamai veikia darbuotojų produktyvumą ir motyvaciją, vienija kolektyvą. "Dažnu atveju tradicinės iniciatyvos, akcijos ar šventės, įmonėje traktuojamos kaip darbuotojų motyvavimo priemonė. Tačiau žvelgiant plačiau, įmonės tradicijų kiekis, įvairovė ir puoselėjimas yra įmonės vertybių atspindys", - pasisako Sandra Banelytė.

Socialiai aktyvios ne tik įmonės, bet ir asmeninių švenčių organizatoriai. Vestuvių, gimtadienio progomis, šventės iniciatoriai atsisako dovanų sau, o renka aukas socialiai jautriai grupei: vienišiems senjorams, beglobiams gyvūnams, remia LGBT bendruomenę.

Renginiuose sprendimai tausojantys gamtą

Vis garsiau ir daugiau kalbama apie žmonių paliekamą pėdsaką gamtai. Siekiant prisidėti prie gamtos išsaugojimo įmonės dalyvauja akcijose švarinant gamtą ar organizuodamos renginius imasi veiksmų tausojančių gamtą. "Barrington Events" renginių organizatorė Sandra Banelytė pateikia kelis patarimus.

"Vienkartiniams, plastikiniams ar popieriniams, indams tarkite - ne. Jie užteršia vandens telkinius, turi neigiamos įtakos žmogaus sveikatai ir gyvenimo kokybei. Popieriniai indai taip pat teršia aplinką, nes sutepti perdirbimui nebetinka. Išsinuomokite ar investuokite į daugkartinio naudojimo indus, kurie suteiks renginiui solidumo ir parodys tvarų požiūrį į atsakingą vartojimą. Venkite tiekti vandenį dalyviams plastikiniuose buteliukuose. Verčiau rinkitės vandenį iš čiaupo arba gabenkite didesnėse talpose ir patiekite grafinuose."

"Siekdami išvengti maisto švaistymo, iš anksto supažindinkite dalyvius su maisto meniu ir skatinkite padaryti kuo tikslesnius maisto pasirinkimus. Sudarykite galimybę rinktis iš vietoje auginamų žaliavų ruošiamą maistą, - pataria renginių organizatorė. - Liūdna, kai perdirbimui tinkamos atliekos patenka į buitinių atliekų konteinerius ir iškeliauja į sąvartynus. Renginio vietoje siūlome įrengti konteinerius atliekoms rūšiuoti, kurie gali būti papuošti žaismingais ir motyvuojančiais užrašais."

"Barrington Events" renginių organizatorė visiems linki būti lankstiems, solidariems ir socialiai atsakingiems besikeičiančios situacijoms.

Vasaros renginių pasiūlymai

Unikalios ir smagios renginių idėjos, kurios patiks Jūsų kolektyvui!

Sužinoti daugiau
×
×