Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kaip „neperdegti“ renginio organizatoriui?

Pasaulis kiekvieną diena sukasi pašėlusiu greičiu ir norint suspėti kartu su naujovėmis bei nuolat kintančia informacija, turime judėti tokiu pačiu tempu. Dažnai ši įtampa vyrauja ir darbuose, o ypatingai - renginių organizatorių sferoje. Nuolatinis skubėjimas, nebaigti darbai, spaudžiantis deadline'as - įprastas scenarijus, kuomet 24-ių valandų paroje tampa tiesiog per mažai.

Tokie rėmai gali kiekvieną privesti prie vadinamojo "perdegimo". Vienas žymiausių Lietuvos psichoterapeutų prof. E. Laurinaitis yra viešai sakęs, jog mūsų šiuolaikinio pasaulio darbinė aplinka yra labai nesveika, mat kiekvienas rungtyniauja, stengiasi būti geresnis ir taip žmonės "perdega". Profesorius kelia klausimą, kurį turėtų sau užduoti kiekvienas: "Ar tai, kiek aš moku už savo darbo vietą, darbo rūšį, yra verta to, kad aukočiau savo sveikatą, laisvalaikį, santykius su artimaisiais, savo savivertės jausmą?"

Emocinė sveikata turi didelės tiesioginės įtakos mūsų mintims ir veiksmams. Psichologai vieningai teigia, jog kontroliuoti emocijas yra neįmanoma, mat jos žmogų paveikia anksčiau, nei tą imame suvokti. Emocinė sveikata turi įtakos ir fizinei savijautai: nuolatinė įtampa darbe, stresas ar nerimas gali iššaukti net rimtas ligas, tokias kaip hipertenzija, insultas, infarktas.

Pasaulio Sveikatos Organizacijos atliktas tyrimas parodė, jog "perdegimas" atsiranda tuomet, kai darbo reikalavimai stipriai persveria atlygį, pripažinimą ir laiką, skirtą atsipalaidavimui. Visgi, emocinio išsekimo rizika atsiranda dažniau ne dėl didelio darbo krūvio, o dėl prastos vadybos komandoje:

  • Nepakankamo įvertinimo - dėl netinkamo atlyginimo, negatyvios atmosferos komandoje mažėja darbuotojo motyvacija ir tuo pačiu kyla rizika emociniam "perdegimui";
  • Didelio darbo krūvio - išaugęs neatliktų darbų kiekis virsta nuolatinį stresą keliančiu užburtu ratu iš kurio išeiti kasdien tampa vis sudėtingiau;
  • Neaiškių atsakomybių - komandoje be galo svarbu tinkamai paskirstyti užduotis, jog kiekvienas komandos narys žinotų už ką yra atsakingas ir nesimėtytų tarp jam paskiriamų užduočių;
  • Komunikacijos trūkumo - kiekvienam darbuotojui svarbu jausti vadovo paramą, jaustis svarbia komandos dalimi;
  • Neracionalaus laiko limito - tinkamai neįvertinamas darbo atlikimo terminas gali taip pas sukelti nereikalingą stresą, priversti dirbti ilgas darbo valandas, lemiančias emocinį išsekimą.

Šios bėdos neišvengiamos ir renginių organizatoriams. Patys ilgus metus besisukdami šiame versle puikiai tą suprantame. Renginiai labai dažnai vyksta vakarais, savaitgaliais, jų pasiruošimas užtrunka nuo ankstaus ryto, o susitvarkymas - net ir gerokai po vidurnakčio. Nė vienam renginių organizatoriui, net ir labai norint, nepavyktų laikytis tradiciniam ofisui įprasto darbo valandų grafiko. Tačiau tas ir žavi mūsų darbe - nenuspėjamumas, kuriame paskęstame visa savo širdimi.

Vis tik, neišvengiamai emocinė sveikata yra be galo svarbi kiekvienam. Įmonės vadovui svarbu pastebėti ne tik savo, bet ir kitų komandos narių būseną bei nuotaiką, vyraujančią darbo bendruomenėje. Jeigu renginys užtruko iki išnaktų - kita diena gali būti skirta geram miegui ir prie naujų darbų kibti jau įdienojus. Siekiant neperdegti, komandoje susidarykite aiškų mėnesio renginių grafiką, planuokit laiką, pasiskirstykite komandoje užduotimis ir nebijokite paprašyti pagalbos, jeigu kas nors yra nespėjama. Pramogų pasaulio žmonės puikiai žino, jog vasara ar Kalėdų šventinis laikotarpis yra tikras darbymetis, tačiau po jų ateina "štilis", kuomet galima skirti laiko poilsiui, atostogoms, kelionėms.

Atsakyti į klausimą "kaip neperdegti?" yra nelengva, mat daug ką lemia asmeninės žmogaus savybės, komandas susidirbimas. Svarbu pajutus pirmuosius perdegimo simptomus jų neignoruoti. Galbūt trumpam pabėgti į gamtą, valandai išjungti telefoną ir pabūti ramybėje, skirti laiko artimiems žmonėms ar tiesiog praleisti vakarą su kolegomis ne darbinėje aplinkoje. Griežtai sustyguotas darbo grafikas renginių organizavimo versle - retas atvejis, tačiau tai nereiškia, jog jame negalima įvesti šiek tiek tvarkos, jog ir darbai pasidarytų laiku, ir liktų laiko laisvalaikiui bei poilsiui.

×
×